KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie

WYSZUKIWARKA

Będzie zniesienie zakazu polowań na łosie?

Opublikowano 09.11.2021 r.
Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Klimatu i Środowiska z wnioskiem o umożliwienie zniesienia moratorium ochrony łosia. Rolnicy coraz częściej skarżą się na duże straty spowodowane przez te zwierzęta.

KRIR zauważa, że w ostatnich latach populacja łosia w Polsce znacznie wzrosła, co daje się zaobserwować między innymi poprzez zwiększone straty w uprawach i płodach rolnych. Do tego zwiększona liczebność łosi zauważalna jest także na drogach, co często kończy się poważanymi wypadkami, często śmiertelnymi.

W związku z wypowiedzią Pana Ministra Edwarda Siarki na jednym z posiedzeń Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zadeklarowanie woli zniesienia moratorium na łosia - Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła z wnioskiem do Minister Klimatu i Środowiska o podjęcie wszelkich działań, które pozwolą na redukcję populacji łosia w Polsce.

Źródło: KRIR

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

POWIĄZANE TEMATY:łośpolowanie na łosie
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO